Steve & Diana Boscamp
P.O Box 564  |  Skidmore, Texas 78389
361-813-4848 (cell)  |  steveb.ranch@yahoo.com
 
 
 
 
 
 
 
 
VIEW WINNERS FROM:
2010  |  2011  |  2012  |  2013
 

[ BACK TO TOP ]
 
Congrats to Henry Jolly
1st in class, 4th overall Wether, and Grand Champion Jr Showmanship
Kleberg Kenedy County

*Game Changer x No Step JR wether
*Judged by Jim Misseldine

> Henry Jolly shown here, 3rd from left in the top 4 Kleberg Kenedy County Grand Drive.
   Flanked by a Henkhaus wether, a Kelly wether, & a Gallagher wether. Tough county show

 
Congrats to Tyler Pease
Grand Light Heavyweight Division
Nueces County

*Game Changer x Kelly Wizard  wether
*Judged by Vance Christie

Congrats to Lauren Gaddis
Reserve Grand Middleweight Division
Nueces County

*Game Changer x Raff Goofy wether
*Judged by Vance Christie

 
 
 
 Congrats to these 2013 Nueces County Showmanship winners...
  Lauren Gaddis - Grand Champion Sr Showmanship
  Tyler Pease - Reserve Champion Sr Showmanship
  Clay Faught - Grand Champion Jr Showmanship
 
Congrats to Tyler Pease
Reserve Grand Middleweight Division
December 2012 South Texas Show Series

*Game Changer x Kelly Wizard  wether
*Judged by Vance Christie
 
Congrats to Henry Jolly
Reserve Grand Lightweight Division
December 2012 Coastal Bend Classic

*Game Changer x No Step JR  wether
*Judged by Glen Martin
 

[ BACK TO TOP ]
 
Congrats to Haleigh Baugh
Reserve Grand Meat Goat
Middle weight Grand Champ

2012 Nueces County

* Sired by BuddyWruck
*
Shown here with buyers
   
Congrats to Haleigh Baugh
Reserve Grand Meat Goat
Middle weight Grand Champ

2012 Nueces County


*Sired by BuddyWruck
*Judged by Vance Christie

   

Congrats to Devin Atwood 2012 Nueces County Reserve Jr Showman
Photo coming soon

 



[ BACK TO TOP ]
Congrats to Kaden Johnson
Reserve Grand Champion Wether
2011 Schleicher County Livestock Show Eldorado, Tx

4th in class 2
2011 San Angelo Stock Show
   

 

[ BACK TO TOP ]
 

2010 Nueces Co. JHLS

Class 2 5th place Paige Robinson London 4-H
Class 2 6th place Hailey Schuetz London 4-H
Class 5 2nd place Candice Strickland West Oso 4-H
  * also 2010 Runner-Up Senior Showmanship
Class 5 9th place Caitlin Cracraft London 4-H
Class 6 4th place Remington Strickland West Oso 4-H
Class 7 2nd place Stephanie Rasmusson Four Bluff / Padre Island 4-H
Class 8 2nd place Jopshua Kopec West Oso 4-H
Class 8 3rd place Tyler Martinez Tuloso Midway FFA / JR FFA
Class 8 9th place Jake Voss London 4-H
Class 9 10th place Ciara Smith Lone Star 4-H
Class 10 5th place Michael Perez Mary Carroll FFA
Class 10 12th place Sydney Turner London 4-H
Class 11 6th place Caleb Rozypal Annaville 4-H
Class 12 8th place Kevin Fikes Lone Star 4-H
Class 13 3rd place Jacob Jarvis Calallen FFA
Class 14 4th place Cyanne Martinez Tuloso Midway FFA / JR FFA
Class 14 5th place Shelby Frederiksen Calallen FFA
       
 
 
 
 
 
 
 
 
HOME  |  BUCKS  |  DOES  |  WINNERS  |  FOR SALE  |  CONTACT US
visit showgoatpage.com  |  site design by EDJE Technologies